www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sagittaire
Nie Sie 28, 2011 7:41 pm
Czy można samemu uczyć/nauczyć się tańczyć?
Autor Wiadomość
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 6:57 pm   

Masz rację, Kasiu, ale czasami pragnienie tańca jest tak silne, że nie można się oprzeć, nawet jeśli grozi to kontuzjami... pomyśl o tych co chcą tańczyć, a nie mają
dostępu do zajęć... Czy trzerba się na nich oburzać?
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 8:08 am   

oburzać nie - bo jak sama powiedziałam i ja mam pointy i zakładałam je parę razy. Ale co innego twierdzić ze mozna samemu sie nauczyć baletu, a co innego marzyć i zyc pasją ;) Mnie sie często sni ze tańcze na pointach i to sa najwspanialsze sny. To wystarcza
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
gemma 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 4
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 9:41 am   

też mam takie sny :)
_________________
always look on the bright side of life.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 10:27 am   

Chiaranzana napisał/a:
Ale jakość schodzi na psy, za to bylejakość jest na topie. Nie rozumiem tego tematu. Jak ktoś chce się nauczyć jazdy samochodem to idzie na kurs do szkółki, a nie uczy się sam jazdy samochodem, no chyba, że ja mam inne wyobrażenie o tym. Tak samo jest z baletem, tańcem , innymi technikami tańca, żeby się go nauczyć, trzeba się go uczyć w szkole od dobrych , doświadczonych pedagogów, kilka lat, a nie rok i już nazywam się tancerz.


Podpisuję się wszystkimi rękami i zgadzam się na wszystkich frontach, niestety :/

Chiaranzana poruszyła dwie bardzo ważne kwestie: bylejakości nauczania i chęci "obejścia" konieczności długiej, żmudnej i czasem trudnej edukacji. Wiem, że w naszej rzeczywistości papier (czyli np. dyplom tancerza) jest przepustką i bez niego ani rusz, ale też posiadanie dyplomu zrobionego gdzieś pokątnie przez rok, w podrzędnej szkole będącej czyjąś maszynką do robienia pieniędzy, nie zagwarantuje miejsca pierwszej tancerki w TW-ON (chyba że jest się mega wybitnym, fenomenalnym talentem - ale ile takich jest w kraju? Dwa? Cztery?). Ktoś, kto ma uprawnienia nie musi mieć też umiejętności, a jeżeli mimo papierka nic sobą nie reprezentuje i tak nic nie osiągnie...

Oczywiście, można próbować tańczyć według filmików w internecie, ale gdyby to wystarczyło, to nie istniałyby szkoły tańca.

Można się uczyć też dla własnej przyjemności, ale czy większą przyjemnością nie jest właśnie nauka u profesjonalisty, wśród innych pasjonatów? :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Maka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Miłośnik , uczeń
Posty: 17
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 3:43 pm   

Zgadzam się w 100% Bo przecież nie da się nauczyć tańczyć oglądając filmiki lub czytając komputer ciebie nie poprawi :p Uczymy się robić z błedami i przez to mamy złe nawyki. Nie wiem czy jest dyży sens dalej prowadzić ten temat jest czy był (nie sprawdzałam dawno) taki pomysł o szkole internetowej sprawdziany zadania itp. są szkoły żeby tam nauczyciele uczyli dobrze dodawać (:P :) :D ) jak i bezbłednie tańczyc . Podziwiam was zawytrwałość ja bym (chyba) nie dałą rady w państwowej szkole , chodzę do prywatnej i spełnia moje oczekiwania.
 
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 7:50 pm   

Ja nie mam warunków żeby tańczyć z instruktorem czy na zajęciach, ale nie chcę sie też ograniczać do myślenia o tańcu. I nawet jak mam robić błędy, to i tak będę się uczyć, wbrew temu co Forumowicze tutaj piszą...
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
vika727 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń ;-)
Posty: 8
Skąd: z nieba
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 5:59 pm   

ZWRACAJ UWAGE NA SZCZEGÓŁY A BEDZIESZ DOŚĆ DUŻO UMIAŁA (jak masz duże lustro w domu to bardzo dobrze) wiem co mówie bo moja koleżanka tok ćwiczyła przez 3 lat i umiała całkiem sporo ;) (życze powodzenia i trzymam kciuki)
_________________
Taniec-moja pasja
 
 
     
Bambyno 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 9:27 am   

Najważniejsze, to żeby mieć siłę i motywację do ćwiczeń. :) Wtedy można góry przenosić :D Dla osób, które nigdy nie miały styczności z tańcem proponuję filmy instruktażowe, na których są wykonywane ćwiczenia. A dla dziewczyn [i chłopców ;) ] którzy chcieliby w domu uczyć się baletu polecam książkę A.Waganowej "Zasady tańca klasycznego".
_________________
"Dopiero taniec nadał jej ruchom cel i kierunek."
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:54 am   

a moim zdaniem komus kto nigdy nie mial doczynienia z tancem ciezko bedzie sie samemu czegos dobrze nauczyc. bo takie osoby nie widza u siebie bledow, nie widza roznicy miedzy poprawnym wykonaniem a zlym. nie mowie, ze jest to niemozliwe. tylko strasznie ciezkie.
jesli sa mozliwosci , dobrze jest jednak uczyc sie w szkole, studiu a w domu cwiczyc cwiczyc i jeszcze 38x cwiczyc. :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 4:12 pm   

Sisha dobrze mówisz :)

Nie da się skorygować swoich błędów, przy nauce z internetu lecz zazwyczaj po prostu czerpiemy przyjemność z jednego dobrego piruetu i wykonywania najprostrzych ćwiczeń. Jasne że nie da się nauczyć naletu z internetu ponieważ, to niemożliwe. Gdyby tak było nie chodziło by się do szkoły tańca gdy jest problem z np. dojeżdźaniem. Łatwiej jest nie wychodzić z domu i spokojnie się w domu uczyć.
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
julaxdd
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 6:41 pm   

Fakt - rozciągać sie trzeba z głową.. Ja jak zrobiłam szpagat bez rozciągnięcia to do dzisiaj mnie noga boli :) Także narazie szpagatu nie zrobię :( ..
 
     
mikusia15 
Nowicjusz

Posty: 2
  Wysłany: Sob Sie 27, 2011 2:37 pm   samodzielna nauka baletu

ZNACIE DOBRE STRONY DO NAUKI BALETU Dla dzieci
_________________
mikusia
Ostatnio zmieniony przez inaenka Nie Sie 28, 2011 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 8:42 pm   

Jasne ,że tak. Jest tego pełno ,wystarczy wklepać "baby ballet" i inne takie generalne hasła.
Tu masz kilka przykładowych filmów
http://www.youtube.com/watch?v=cRE3I3UIdsw

http://www.youtube.com/watch?v=85aJJjAkI3A

http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu

Mam nadzieje ,że pomogłam: ) Niestety nie wiem w jakim wieku jest dziecko....
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 9:07 pm   

to chyba nie jest za dobry pomysł, doooh
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 12:45 am   

Kostaryka napisał/a:
to chyba nie jest za dobry pomysł, doooh


Jasne. Osoby na filmach mogą wszystko nawet robić dobrze, ale ty nie masz pewności, czy dziecko, które podejrzewam ma być nauczane, też robi to dobrze w każdym calu.
 
     
agga1234
Nowicjusz


Posty: 5
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 9:34 am   

też bym się chciała dowiedzieć ponieważ nie stać moich rodziców na balet 1 miesiąc kosztuje 170zł :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 5:30 pm   

Nauczenie się baletu samodzielnie jest niemożliwe. Można próbować jakieś podstawowe ćwiczenia, ale bez kogoś kto będzie się znał na rzeczy i poprawiał błędy, jest to trochę bez sensu, chyba że jako przygotowanie przed pójściem na jakieś zajęcia, żeby nie być zupełnie zielonym.
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 6:07 am   

Powiem wam że samoukiem w balecie można być.
Moja koleżanka sama nauczyła się najpierw w baletkach a potem na pointach tańczyć. Żeby np. wiedzieć czy dobrze stoi na pointach wzorowała się na 5 zdjęciach i dopiero uznała że jest dobrze.
Nigdy nie miała żadnej kontuzji a tańczy bardzo dobrze. Na zajecia pójść nie ma czasu gdyż ma inne ale sama się uczy.
 
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 7:22 am   

oczywiście ze można być tyle ze profesjonalna zawodowa balleriną się nie stanie...
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 9:53 am   

1. Ten temat powiela inny o dokładnie tym samym tytule:

http://www.balet.pl/forum...ght=samodzielna

oraz ten:

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=4938

2. Nie chce mi się 10000 raz powtarzać tego samego, ale na wszelki wypadek, żeby ktoś nie przeczytał tutaj i nie podjął jakieś szalonej decyzji od razy sprostuję - tak, można oczywiście samemu się uczyć, samemu stawać na pointach i nie wiem co tam jeszcze, ale poza fikcją jak na filmie Światła sceny II, to tak w praktyce skutek z tego żaden, pomijając, że można sobie zrobić krzywdę. Jakiś musi byc w koncu celtego, ze w szkołach na pointy wchodzi się po jakimś czasie, po przygotowaniu fizycznym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 35