www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarcie Bolshoy po remoncie i gala
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:19 am   Otwarcie Bolshoy po remoncie i gala

Wczoraj w Moskwie wielka gala z okazji otwarcia teatru. Bilety zaledwie od 7.000 zł do 200.000 zł. Całośc była transmitowana, a teraz jest do obejrzenia tutaj.

http://www.youtube.com/wa...w&feature=share
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 1:34 pm   

Sagittaire napisał/a:
Bilety zaledwie od 7.000 zł do 200.000 zł.

Taaaa ciekawe, czy ktoś oprócz "nowych ruskich" był na niej ...
Gali jeszcze nie oglądałem ale uczynię to za chwile - to może sam zobaczę ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 6:40 pm   

Jak dla mnie średnia była ta gala. Sama realizacja (oglądałam na Arte, ale pewnie na rosyjskim kanale było podobnie) mi się podobała, szczególnie te przerywniki, np. jak zmieniał się budynek przez lata itp., ale dobór baletu w ogóle mi się nie podobał. Wolałabym, żeby już był jeden krótszy balet (np. Paquita) albo klasyczne pas de deux niż takie sceny zbiorowe i tańce charakterystyczne, i nudną Zakharovą jako Odettą. W sumie poza Niną Kaptsovą w Złotym wieku nic nie zrobiło na mnie większego wrażenia.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:20 pm   

Co do gali, to przyznam, że jak usłyszałam jakiś czas temu o cenach biletów, to nabrałam większych oczekiwań, a tymczasem okazało się, że na scenie Bolshoy nie raz i nie dwa, za mniejsze pieniądze, można było oglądac w przeszłości lepsze gale. Myślałam, że może zaproszą jakiegos gościa albo zrealizują jakąś ciekawą nową miniaturę choreograficzną specjalnie na wczorajszy wieczór.

Co do wyboru fragmentów, to jak już to miało polegac na tym, to przyznam, ze w zbiorze znalazły się wszystkie trzy balety, które osobiście bym chciała w tym teatrze najbardziej zobaczyc tzn: 1. Spartacus, 2. Kniaź Igor, 3. Płomień Paryża. To jest oczywiście sprawa bardzo subiektywna, ale w Bolshoy osobiście cenię pw męskie corps i generalnie facetów. Oprócz tego mój ulubiony moskiewski spektakl to Spartacus z Ivanem, który w tej roli jest najlepszy, a zatem dla mnie Spartacus to nr jeden. Do tego ten corps ach...

Co do Jeziora, to Zakharovą, jak juz koniecznie musiała tańczyc Jezioro, to chętniej bym widziala ją w czarnym pdd, które mniej lubię, ale w jej przypadku białe pdd mnie odrzuca (choc jak na jej wykonania, to tutaj wyjątkowo jakos mi się podobała - może dlatego, że zatańczyła krótki fragment i zdążyła "wypasc z roli" przez ten czas)l.
 
     
Gajosek 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 12:45 am   

Torin napisał/a:
Sagittaire napisał/a:
Bilety zaledwie od 7.000 zł do 200.000 zł.

Taaaa ciekawe, czy ktoś oprócz "nowych ruskich" był na niej ...
Gali jeszcze nie oglądałem ale uczynię to za chwile - to może sam zobaczę ;)

Torin


Ja jestem w trakcie oglądania. Póki co podoba mi się.

Odnośnie "nowych Ruskich". Oni nie oglądali Baletu. Oni byli pobrylować ;) .
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 8:22 am   

A swoją drogą to bardzo mi się podobała ta animacja otwierająca galę (no i te w trakcie też).
 
     
Gajosek 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 9:13 am   

Niestety wczoraj nie dałem rady obejrzeć całości (sen mnie zmorzył).
Dziś kontynuuję oglądanie.
w 0:39:38 widać śpiącego nowego ruskiego ;) .
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 1:13 pm   

W sumie mi się to podobało a najbardziej jak panie z osbługi w takt muzyki ukwiecały scenę :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 12:29 am   

Panie z obsługi to taki typowo rosyjski akcent - mam wrażenie. Podobało, czy nie - generalnie chodziło mi o to, że jak już mieli robic otwarcie z pompą i za takie pieniądze, to mogli się bardziej postarac, bo scena Bolshoy pamięta duzo lepsze gale, które były tansze.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 7:49 am   

Cytat:
bo scena Bolshoy pamięta duzo lepsze gale, które były tansze.
_________________
A.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? A akcent z paniami z obsługi był uważam miłym gestem w stronę demokracji do ktorej Rosja aspiruje.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 10:42 am   

Ja się zgadzam z Sagittaire. Co do kosztów to nie potrafię się wypowiedzieć, ale gale rzeczywiście bywały lepsze, choćby zeszłoroczna gala czysto baletowa z tancerzami z POB. Jak dla mnie niektóre wybrane fragmenty wypadły tu słabo, jak Don Kichot, Jezioro (też się zgadzam, że lepsze byłoby czarne pas de deux, poza tym miałam wrażenie, że zostało to dodane tylko po to, żeby Zakharova mogła się pokazać), co do Płomienia Paryża to wolałabym imponujące pas de deux. Też liczyłam na jakąś zapowiedź nadchodzącej nowej Śpiącej Królewny.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Paź 31, 2011 7:51 pm   

F- jakie? a chociażby gala z zeszłego sezonu Benois de la dance, która warta była dużych pieniędzy, bo był tam cały baletowy świat (pół na scenie, a pól na widowni), a bilety były tańsze. Galę organizuje organizacja no ale co do zasady odbywa się w Bolshoy, wiec podpinam pod scenę.
Gal wielkich w Rosji jest mnóstwo: noworoczne, rosyjskie mieszane, rosyjskie z goścmi z zza granicy, charytatywne albo ku czci czyjejs itd. Nie interesowałam sie cenami biletów, wiec nie powiem ile jaka kosztuje ale te ceny z tej naszej tytułowej gali były rekordowe i wszyscy tak pisali/mowili.

A właśnie - oto fragment jednej z moich ulubionych gal (Gala Zakharovej z 2008 roku)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 6:59 pm   

przerzuciłam tylko całość, żeby zobaczyć co było
pierwsze wrażenia - balet przeplatany operą - żyć nie umierać ;)
fragmenty wybranych dzieł - takie sobie
Oddeta - ale ona ma kończyny - takie łabędziowate :D

EDIT:
... te panie od kwiatków bardzo mi się podobają :)
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 11, 2011 12:52 pm   

Kurczę, usunięto ten film akurat, jak mam na niego chwilę czasu, ech. Gdyby ktoś zauważył, czy gdzieś przemigrował, to będę wdzięczna za podrzucenie adresu.
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Sro Gru 14, 2011 6:36 pm   

widziałam w stacji rosyjskiej i spodobało mi się. No cóż pewnie nie jestem takim znawcą jak Wy,ale wg mnie było fajnie xD no i pokochałam spartacusa...
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Gru 14, 2011 8:45 pm   

Spartacusa ja też pokochałam całym sercem!!! Jak tanczył to Ivan w Bolshoy, to był to spektakl, dla którego chciałam jechac do Moskwy i zobaczyc go na żywo. Jak dla mnie to najlepiej zatanczony Spartacus, jakiego widziałam. Uwielbiam!!!!!
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Sro Gru 14, 2011 10:09 pm   

Jest!:D

http://www.youtube.com/wa...feature=related

tutaj całość a tu:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ivan w Spartakusie.;))
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 8:10 am   

O właśnie, dziękuję bardzo bardzo.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 2:28 pm   

Nie ma za co;)

Na YT są jeszcze pojedyncze filmiki z różnych części gali (m.i. białe pdd Zakharovej, Flames of Paris z Osipovą , które niestety nie wiem, jak przetłumaczyć na nasz język;p Don Kichot i kilka innych ;) )

Flames of Paris - http://www.youtube.com/watch?v=NJXBDAsorWE

Kopciuszek - http://www.youtube.com/wa...feature=related

Białe pdd z Jeziora łabędziego - http://www.youtube.com/wa...feature=related

Don Kichot- http://www.youtube.com/watch?v=Z9VtgUHM3Bk
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 24, 2011 10:17 pm   

Już jutro na TVP Kultura o godzinie 15:15 będzie Gala z okazji ponownego otwarcia Teatru Bolszoj w Moskwie.
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 25, 2011 3:13 am   

Przysłowiowe dzięki za info, może się wreszcie zmobilizuję do obejrzenia :D
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 8:31 pm   

obejrzałam, średnie, przyciężkie, trącące myszką, zwłaszcza arie na tle malowanym w wykonaniu gwiazd opery w nie najlepszej formie. Błysnęły głównie zespoły i panie od kwiatów, animacje zdecydowanie najlepsze. Nie wiem co robiła w tle niektórych fragmentów stara kurtyna z sierpem i młotem i gwiazdą - rozumiem ze nie zapominamy o przeszłosci ale to chyba przesada... Wybór fragmentów monotonny i kilku mało wartosciowych (polonez z Iwana Susanina - nic nie szkodzi ze opera anty-polska ale fragment słaby), podobnie jak scena zbiorowa z Zaręczyn w klasztorze. Bardzo podobało mi sie, ze tam jednak najważniejszymi gwiazdami sa tancerze (w finale pojawiają się ostatni), dobór fragmentów baletów tez taki sobie bo banalne białe pas de deux z Jeziora wyprane z wszelkich emocji, najlepszy Płomień Paryża ale tez mógłby być ciekawszy wykonawczo i choreograficznie fragment że o pas de deux nie wspomnę ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sob Gru 31, 2011 12:52 pm   

Kasia G napisał/a:
Nie wiem co robiła w tle niektórych fragmentów stara kurtyna z sierpem i młotem i gwiazdą - rozumiem ze nie zapominamy o przeszłosci ale to chyba przesada...

Mało tego! Carski orzeł (i ogólnie ten orzeł, teraz też jest godłem)też był! I to na tej samej kurtynie :o Jaki to miało związek z całością nie wiem..
Ogólnie mówiąc: spodziewałam się czegoś naprawdę..imponującego.A tak średnio wypadło.Po jakimś czasie czułam się skołowana tą przeplatanką baletu i opery,odniosłam wrażenie "odgrzewania".
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 31, 2011 6:26 pm   

nie no, rozumiem przeplatanie opery i baletu, taka okolicznościowa składanka z ważnych dla tej sceny inscenizacji i tytułów, i oczywiście, ze odgrzewane bo inscenizacje stare u nich chodza nie latami ale dziesięcioleciami, tak jak jeszcze nie tak dawno i u nas (wartościowe), no ale nie było to wszystko jakoś specjalnie imponujące.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 11:43 pm   

Blanche napisał/a:
Jak dla mnie niektóre wybrane fragmenty wypadły tu słabo, jak Don Kichot, Jezioro (też się zgadzam, że lepsze byłoby czarne pas de deux, poza tym miałam wrażenie, że zostało to dodane tylko po to, żeby Zakharova mogła się pokazać), co do Płomienia Paryża to wolałabym imponujące pas de deux. Też liczyłam na jakąś zapowiedź nadchodzącej nowej Śpiącej Królewny.

Grzeszycie takimi ocenami. Że "słabo"? Co Ci daje prawo do tak arbitralnych ocen. Oglądam te baletowe fragmenty gali wciąż na nowo i śnią mi się one po nocach. Cóż Wy opowiadacie, może popatrzcie na to wszystko raz jeszcze, świeżym okiem. Że Zakharovą dodano aby mogła się pokazać? A jakże by inaczej, przecież to ich gwiazda nad gwiazdami. Popatrzcie na to jej Adagio, jest idealna, stylowa, pozbawiona tandetnego rosyjskiego "pierieżiwania", wzorcowa, niezrównana dla mnie jak dotąd w XXI wieku. A że nie było w gali zapowiedzi "Śpiącej królewny"? Wszak cała "Śpiąca" była w dzień później - w nowej scenografii (skopiowanej zresztą z naszej warszawskiej) i znów z rewelacyjną Zakharovą (i nie tylko). Oj Dziewczyny, Dziewczyny...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 38