www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program TV Bolero z udziałem tancerzy i łyżwiarzy rosyjskich
Autor Wiadomość
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Czw Lis 10, 2011 11:45 pm   

Trafiłam na jakiś program z telewizji rosyjskiej, w którym znane tancerki baletowe tańczą z łyżwiarzami figurowymi, za co są oceniani przez jury, w skład którego wchodzi m.in. Vladimir Vasiliev. Całkiem sympatyczny program:

Yulia Makhalina i Povilas Vanagas
Natalia Osipova i Roman Kostomarov
Evgenia Obraztsova i Maxim Staviski
Ekaterina Krysanova i Maxim Shabalin
Irina Perren i Peter Tchernyshev
Kristina Kretova i Alexei Yagudin
Vera Arbuzova i Alexei Tikhonov
Natalia Somova i Maxim Marinin
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 11:43 pm   

Dzięki Blanche - dziś cały dzień oglądam ten program.
Podpytałam mojego kolegę z Rosji o to show. Okazało się, ze ogląda i że najbardziej ostatnio podobało mu sie ta para:
http://www.1tv.ru/sprojec...42/r33782/p1/n2
(Кристина Кретова- I solistka Bolshoy i Алексей Ягудин - łyżwiarz)
Oni podobno zdobyli najlepsze oceny ostatnio. Mi też się podoba to ich wykonanie mimo, ze jakoś tej tancerki z Bolshoya nigdy nie wielbiłam szczególnie, ale tu mi sie podoba.

Zawiodła mnie osobiście moja ulubienica- Obraztsova . Czegoś w tym jej występie mi zabrakło, nie zaintrygowała mnie. Ciekawa jestem, jaka jest Wasza opinia co do niej????

A i jeszcze jedno - fajni są ci łyżwiarze z parach. Cos mają w sobie takiego ciekawego. Ciężko mi powiedziec co to jest, ale emanuje z nich jakaś inna jakośc niż od klasyków. Ruch i zachowanie mają takie mniej delikatne. Ciekawie sie to ogląda.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 8:19 am   

Sagittaire napisał/a:
A i jeszcze jedno - fajni są ci łyżwiarze z parach. Cos mają w sobie takiego ciekawego. Ciężko mi powiedziec co to jest, ale emanuje z nich jakaś inna jakośc niż od klasyków. Ruch i zachowanie mają takie mniej delikatne. Ciekawie sie to ogląda.

Całkowicie się z tym zgadzam sa poprostu mniej barokowi, bardziej konkretni, poprostu męscy od tancerzy zawodowych. :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 10:48 am   

Haha przyznam Father, że pisząc to co wyżej, określenie "bardziej męscy" właśnie mi chodziło po głowie, ale nie użyłam go, bo by wyszło, ze tancerze klasycy są "mniej męscy", a ja ich uważam za bardzo męskich właśnie. Z tym, ze też weźmy pod uwagę, że to też nie zawsze, bo np Vasiliev jest takim hmm tarzanem, ale już tancerze aktualnie czynni po Vaganovej w porownaniu z łyżwiarzami sa bardziej wyrafinowani w obyciu (patrz np Popov). Oprócz "męskości" czy jak to zwac jest jeszcze coś - inna specyfika ruchu, brak przyzwyczajeń do wykończeń itd, cos, co mają tancerze nie po sb tylko tu ta "niedbałośc' i "prostota" ruchu jest widoczna w mega sposób.
Nie wdając się, czy męski = mniej delikatny, bo można byc i takim i takim podoba mi się sama idea programu i te łączenia.
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 11:06 am   

wiekszosc z tych lyzwiarzy to tacy, o ktorych zwyklo sie mowic ze maja jaja (: czyli ze wyrozniali sie pozytywnie meskimi cechami (w ruchu czy osobowosci 'scenicznej') na lodzie, ktore jednak sa obiektywnie definiowalne (:

super idea programu, no ale jak sie ma takie gwiazdy w tancu i w lyzwiarstwie to jest z kogo wybierac...
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 6:53 pm   

To może by tak tancerzy wybierać z pośrod łyżwiarzy bo nie zawsze to wyrafinowanie wychodzi na dobre :wink:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 11:18 pm   

Już nie będę wklejać linków, tylko poinformuję, że są tańce z kolejnego odcinka, można je znaleźć na kanale youtube tej osoby, co wrzuciła poprzednie. Motyw przewodni odcinka: musicale :) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 20