www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pielęgnacja stóp.
Autor Wiadomość
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 11:01 pm   Pielęgnacja stóp.

Wydaję mi się, że nie było jeszcze takiego tematu.
Czy tańcząc długo w Pointach deformują się stopy? Wiem, że chyba stopy się trochę niszczą, ale trochę czy jednak bardzo bardzo? Mama mnie straszy, że tak będzie, haha, oczywiście i tak nie zrezygnuję z Pointów, ale jestem ciekawa czy to prawda. A jeśli tak to może macie jakieś sposoby na zapobieganie temu? Dbacie o to jakoś specjalnie? :)
Ostatnio zmieniony przez flyberry Wto Gru 27, 2011 11:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 11:04 pm   

Cóż.. młoda stopa, która się jeszcze formuje , może ulec deformacji... dlatego są pointy dla początkujących które zapobiegają własnie deformacji ( Grishko Novice, Sansha Recitale)..
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
pasdechat97 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 26
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 12:20 am   

Ja mam Recitale, kocham je i używam od dawna :smile: polecam polecam
Moja mama myślała tak samo, ale gdy zobaczyła, że moje stopy są normalne (oprócz paru pęcherzyków :smile: ) przekonała się
Z Twoją mamą na pewno będzie podobnie
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce "
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:31 am   

Oczywiście nie ma tak dobrze, bo to by było zbyt piękne :D
Ostatnio przez próby do występu bożonarodzeniowego miałam tak wykończone stopy, że mama zamiast prezentu umówiła mnie na masaż stóp ;)
Było im to potrzebne: pęcherze i otarcia gdzie tylko się da, a paznokcie to się śmiałam, że mi je pointy zjadły (tak, cytat z Princes Tutu- oglądam, kocham i nie wstydzę się :D )
Ale deformacji żadnych nie ma, też na początku mnie straszono halluksami rozrośniętymi, ale jakoś te moje stopy się trzymają :)
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 11:33 am   

No cóż, moje stopy są już dosyć mocno zdeformowane.
Przede wszystkim śródstopie, haluksy (mały i duży), palce także..
Przede wszystkim trzeba znaleźć dla siebie odpowiednią metodę ochrony palców i stopy w pointach. Oprócz tego kąpiele w soli, olejkach, masaże rozluźniające i relakcujące, polecam maścią chłodząco-relaksującą, kremy, odpowiednie obcinanie paznokci..
No i bardzo ważne aby poprawnie pracować stopą i dobrze ją rozgrzać przed lekcjami i próbami.
 
     
pasdechat97 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 26
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 12:07 pm   

No oczywiście, co roku przechodzę jakieś zwichnięcia i takie sprawy, lekarze na mnie krzyczą, że moje stopy wyglądają jak ostatnie nieszczęście - czerwone, mnóstwo plastrów, zdarta skóra... ale dla tańca wszystko wytrzymam :smile:
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce "
 
     
flyberry
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Posty: 68
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 12:13 pm   

Haha, pasdechat to tak jak ja. Nawet tańcząc potrafię jakoś zapomnieć o bólu dopiero po tańcu sobie o nim przypominam. :D
 
     
pasdechat97 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 26
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 28, 2011 7:45 pm   

Oj tak, BOLEŚNIE sobie przypominam :smile:
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce "
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20