www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mazowsze! :))
Autor Wiadomość
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 12:38 am   Mazowsze! :))

Witam.
Czy moze sa na tym forum osoby ktore maja jakies doswiadczenia zwiazane z praca w zespole Mazowsze? Chodzi mi tutaj o wszystkie inf na temat Mazowsza, poniewaz podziwiam i uwielbiam ten zespol i chcialabym wiedziec jak najwiecej na jego temat :))
_________________
Ania
 
     
Smerfetka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 26
Posty: 5
Skąd: ZG
  Wysłany: Czw Gru 26, 2013 8:13 pm   

Ja również chciałabym się dowiedzieć paru rzeczy na temat mazowsza. Jak wygląda przesłuchanie, ile osób idzie na przesłuchanie i ile z nich się dostaje do zespołu. Jestem również ciekawa jak wyglądają próby tak licznej grupy, ile godzin dziennie ćwiczą. Czy trudno jest się tam utrzymać? Jak wyglądają występy i wyjazdy? Po jakim czasie nowe osoby mogą tańczyć na scenie? Jeżeli znajdzie się osoba, która zechciałaby odpowiedzieć na te pytania będę bardzo wdzięczna :)
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 3:50 pm   

Napiszcie PW do forumowej Olimpii - ma wiedzę u źródła że tak powiem, co prawda od konkurencji czyli zespołu Śląsk ale to powinno wystarczyć :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Sie 24, 2014 12:22 am   

Służę wiedzą (nie domysłami albo zasłyszanymi opowieściami) na temat przesłuchań do obydwu zespołów jakby co :)
I tak w ogóle to zapraszamy wysokich chłopaków!!!
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 2:18 pm   

Olimpia, opowiadaj wszystko ! :) Jak wygląda przesłuchanie do Śląska, na co tam głównie patrzą, jak ciężko jest się tam dostać? Jak wygląda praca na co dzień w takim zespole, ciężko jest?
:)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 2:56 pm   

Audycja składa się z 2 części.
Najpierw jest lekcja klasyki (jeśli to oficjalny większy nabór, to ćwiczą tylko kandydaci, a jeśli nie to ćwiczy się razem z zespołem). Drążek, środek, allegro, kręcenia po przekątnej. Potem sprawdzenie umiejętności z tańców ludowych. Kroki podstawowe oberka, mazura, cwał krakowski, krzesana oberkowa, obroty oberkowe, obroty góralskie dla dziewczyn, chłopcy mają swoje góralskie kroki do zaprezentowania, dziewczyny kręcą fouette.
Potem może, ale nie musi, być kolejny etap czyli krótka prezentacja siebie w tańcu. Technika dowolna. Na moim przesłuchaniu sporo osób tańczyło ludowe układy, ale był też współczesny. Ja tańczyłam klasyczną wariację :)

Patrzą na klasykę, ale najważniejszy jest jednak pokaz umiejętności z tańca ludowego

Atmosfera jest bardzo przyjemna i przyjazna. Pedagodzy pomocni, ale wymagający. Trzeba szybko łapać kombinacje i po prostu się orientować. Zaprezentować się z jak najlepszej strony. Uśmiechać się nawet kiedy coś idzie gorzej, takie rzeczy się liczą naprawdę. Potem na scenie też trzeba się szybko umieć odnaleźć w razie czego.

Uroda, sylwetka i wzrost jest ważnym kryterium. Chłopców potrzeba obecnie wysokich. Z dziewczynami różnie bywa, teraz akurat żadnych nie potrzeba z tego co mi wiadomo.
I naprawdę tutaj liczy się kogo akurat potrzebują... Ale próbować ZAWSZE warto!

O pracy w zespole innym razem, bo.... praca wzywa :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Sro Gru 17, 2014 9:05 pm   

Trochę to smutno brzmi... :sad: http://warszawa.gazeta.pl...espole.html#Cuk
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 20