www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paryska "La Sylphide"
Autor Wiadomość
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 8:44 am   Paryska "La Sylphide"

Za kilka dni pojawi sie w sklepach DVD z ubieglorocznym (a moze nawet tegorocznym!) przedstawieniem "Sylfidy" z Paryza w rekonstrukcji Lacotte'a. Czy ktos moze widzial to przedstawienie, albo na zywo albo w TV? Czy warto zainwestowac w plyte? Sylfida jest niestety taka rzadkoscia, ze chyba nie odmowie sobie przyjemnosci nabycia DVD, ale chetnie poczytam o Waszych wrazeniach. "Paquita" Lacotte'a mnie urzekla, wiec oczekuje tej samej magii w "Sylfidzie"!

Pozdrawiam, Iza
 
 
chococat
Gość
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 9:07 am   

wszystkie przedstawienia POB jakie widzialam bardzo mi sie podobaly, chyba bym zaryzykowala
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Cze 11, 2005 9:02 am   

Chyba tak - POB nigdy mnie nie zawiodl! Nie moge sie doczekac tej Sylfidy, a tu jeszcze 10 dni! :cry: Byla kiedys wersja "filmowa", ktora znam tylko z fragmentow, ale nie jest w tej chwili dostepna. Tez trzeba bedzie poczekac na DVD.
A swoja droga, trafilam dzis na DVD z La Scali z baletem Menzottiego "Excelsior". Poczytalam sobie troche recenzji i wiekszosc osob nazwala cala te produkcje (rekonstrukcje) kiczem, chwilami wrecz nieznosnym. Czy ktos widzial ten balet? Czy rzeczywiscie jest tak zle?

Pozdrawiam, Iza
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 11, 2005 4:02 pm   

tak, to jest kicz ale kicz XIX-wieczny - stylowy :P Poprostu wtedy wystawiano i takie balety ku czci postępu, przyjaźni między narodami itp. Warto zobaczyć bo to niezły ubaw i prawdziwe kuriozum :lol:
 
 
 
chococat
Gość
Wysłany: Sob Cze 11, 2005 7:16 pm   

"ja chyba tez sobie kupie jakies dvd w nagrode za zdanie 8 egzaminow :P co by tu wybrac...."

No to gratulujemy! :D

Iza
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 8:20 am   

Chococat! Sorry za zmiany w Twoim poscie - chcialam napisac odpowiedz i musialam przez pomylke uzyc funkcji EDIT zamiast QUOTE. :( Nie ma jak tego postu odzyskac, ale na szczescie byl krotki, a polowa zachowala sie w cytacie. Przepraszam najmocniej! Jesli mozesz uzupelnic pierwsza czesc wpisu (bylo o kiczu), to ja wpisz w swoim poscie, a ja reszte uporzadkuje.

Pozdrawiam, I.
 
 
chococat
Gość
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 3:52 pm   

nic sie nie stalo, nawet nie pamietam o czym to bylo :wink: chyba o tym ze ogolnie balet to kicz, ale ma swoj urok :wink:
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 4:13 am   

No wiec obejrzalam wreszcie paryska "Sylfide" i jestem pod wrazeniem: czarowna rzecz, choc pewnie osobom, ktore lubia dynamiczniejszy balet wyda sie bardzo "staroswiecka", ale o to tutaj chodzi - to w koncu rekonstrukcja. Musialam dzielic czas miedzy Sylfide, ktora kupilam dzisiaj, i "Jezioro" (ktore puszczala dzis tutaj telewizja publiczna) w wykonaniu American Ballet Theatre, ktore mnie zupelnie nie urzeklo, ale musze je obejrzec jeszcze raz, zeby wydac "wyrok". Tak wiec nieoczekiwanie zupelnie, wieczor przeksztalcil sie w dluga sesje baletowa, ale lepiej bedzie, jesli ostatecznymi wrazeniami (o ile jest w ogole cos takiego ;-) ) podziele sie, kiedy zdolam obie te produckje obejrzec bez zadyszki...
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 21