www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
darmowa lekcja - technika Cunninghama, Warszawa
Autor Wiadomość
JoannaS 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 38
Posty: 6
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Pon Lip 16, 2012 11:41 am   darmowa lekcja - technika Cunninghama, Warszawa

Hej wszystkim! Chciałabym Wam zaoferować darmową lekcje w technice Cunninghama. W połowie sierpnia zaczynam uczyć regularne lekcje. Wiem, że jest to technika mało znana w Polsce - dla tych którzy chcieli by spróbować i zobaczyć jak to jest zapraszam na darmową lekcje!

DATA: 3 sierpnia (piątek)
MIEJSCE: Latin Groove (Wybrzeże Kościuszkowskie 21), dojazd trawajami lub autobusem do Mostu Poniatowskiego, potem schodkami w dół i krótki spacerek Wybrzeżem Kościuszkowskim
GODZINA: 18 (lekcja trwa półtorej godziny)

Proszę przyjść o czasie (znaczy 15 minut wczesniej by sie przebrac:)

UWAGA! Lekcja jest darmowa, aczkolwiek KONIECZNE SĄ ZAPISY ponieważ liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
ZAPISY na classes.cunningham@gmail.com lub u mnie przez prywatną wiadomość.
PROSZE PRZEKAŻCIE DALEJ ZNAJOMYM :)

Na lekcji zostana wam równiez rozdane materialy na temat Merce'a Cunninghama i dalsze informacje dotyczace rozpoczynajacego sie kursu.
O technice: Technika która stworzył Merce Cunningham, jest techniką tańca modern. Zmieniała się ona przez lata i wciąż się zmienia, ponieważ Merce nie chciał by była ona bardzo skodyfikowana. Lekcja składa się z back exercises (ćwiczenia na środku sali, majace na celu rozgrzanie kregosłupa, nóg oraz stóp). Niektóre ćwiczenia są z góry ustalone, inne zmieniaja się co lekcje. W każdym ćwiczeniu nacisk jest kładziony na poprawną postawę i artykulacj kregosłupa. W technice Cunninghama podstawowe "ruchy" to curve, arch, tild i twist. Możliwych jest wiele modyfikacji tych pozycji. Każdy ruch wywodzi sie od centrum, które jest wzmacniane miedzy innymi dzięki, charakterystycznemu dla tej techniki lower back curve. W technice Cunninghama nie używamy drążka :) Mimo to czasem używana jest terminologia baletowa, i ćwiczenia wykonywane sa w pozycji parallel oraz wykręconej. Jednak większośc cwiczen ma swoje własne nazwy.
Po back exercises, przychodzi moment na adagio. Potem przenosimy sie na koniec sali by zrobic "moving adagio" sekwencje skaladajaca sie triplets oraz fragmety repertuaru. Lekcja konczy sie seria malych i duzych skokow.
Do kazdego ćwiczenia w technice Cunninghama mozna dodac rece, nogi, torso a nawet takie detale jak ruch glowy. Jest swietna technika by polepszyc swoja koordynacje. Merce zawsze zachecal ludzi by przelamywali swoje przyzwyczajenia, by skakali wyzej, by swoim ruchem "zjadali" jak najwiecej przestrzeni i probowali cos zrobic znacznie szybciej lub znacznie wolniej. Technika ta jest bardzo rozwijajaca - szybkie zmiany tempa, "nierówne liczenie " (cwiczenie moze byc na 3 albo na 4 ale rowniez na 7 lub na 5), nietypowa koordynacja... Wszystko to sprawia ze jest to technika ktora jest wyzwaniem. Codziennie i dla każdego. Nawet dla bylych czlownkow Merce Cunningham Dance Company :)


O mnie : w zeszłym roku zdobyłam certyfikat wydany przez Merce Cunningham Studio. Spedziłam tam 2 lata, ucząc sie tej techniki i repertuaru. Jestem ta techniką zafascynowana i bardzo chce sie podzielic swoja wiedza z innymi. Jesli chcesz się dowiedziec wiecej o o mnie i o moich projektach zapraszam na moją strone:
http://joannaszkop.weebly.com/
_________________
"The only way to do it, is to do it."
- Merce Cunningham
 
     
JoannaS 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 38
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 18, 2012 1:01 pm   

Jest jeszcze pare wolnych miejsc. Zapraszam serdecznie wszystkich na lekcje!
zapisy: clases.cunningham@gmail.com
lub do mnie na priv,

Pozdrawiam!
Asia
_________________
"The only way to do it, is to do it."
- Merce Cunningham
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15