Strona 1 z 3

CIAŁO_UMYSŁ międzynarodowy festiwal tańca współczesnego

: ndz cze 05, 2005 8:49 am
autor: Gość
Wczoraj festiwal zainaugurowany został spektaklem CIAŁA Sash'y Waltz. Bardzo interesują mnie opinie innych na temat tego przedstawienia (własnego stanowiska na razie nie chcę ujawniać).

: ndz cze 05, 2005 9:15 am
autor: Kasia G
"własnego stanowiska na razie nie chcę ujawniać"

alez dlaczego?

Mnie Ciała całkiem przypadły do gustu, choć stoję na stanowisku że tzw. taniec współczesny w takim wydaniu z TAŃCEM ma coraz mniej wspólnego. Sa to raczej działania para-teatralne z użyciem ruchu, tańca i gestu, ale równiez w równym stopniu słowa, technik wizualnych czy sztuk pieknych. Podobało mi sie w Ciałach, że przesłanie spektaklu było ani za mocno zaakcentowane, ani tez zupełnie niezrozumiałe. Parę doskonałych pomysłów w zabawie przestrzenią,konwencją i ciałem własnie, pare rzeczy wstrząsajacych, ale i parę przeszarżowanych (moze specjalnie). Znakomita technika tancerzy Shashy Waltz - niesamowita umiejętnośc upadania, contact improvisation itd. W sumie myslałam ze widowisko mnie znudzi, jak wiele innych spektakli niemieckich twórców awangardowych czy offowych, a tu Ciała sprawiły mi przyjemną niespodziankę. Fajnie było zobaczyć to na żywo. To było bardzo ciekawe, podobnie jak spotkanie z choreografką po spektaklu.

: ndz cze 05, 2005 10:47 am
autor: sisi
hmmm a co to za festiwal? nie slyszałam o nim :> gdzie jest, co proponuje? aż się dziwię ze go przegapiłam!
:D

: ndz cze 05, 2005 11:21 am
autor: Tranquility
Informacje o festiwalu na tej stronie:

[url]http://www.cialo-umysl.home.pl/[/url]

: ndz cze 05, 2005 11:27 am
autor: sfra
super, szkoda, że wcześniej nie było nic wiadomo o tym przedsięwzięciu :(

ech ta promocja

: ndz cze 05, 2005 11:34 am
autor: sisi
nooo... tylko czemu tak daleko? :( taki wyjazd to odrazu kilkaset zł... chociaz w Poznaniu też nie mozna narzekać na brak spektakli... tylko warsztatów nie ma

: ndz cze 05, 2005 12:01 pm
autor: Tranquility
[quote:d542c6530a="sfra"]
ech ta promocja[/quote:d542c6530a]

no właśnie... z tą promocją festiwali to bywa różnie... ja dowiedziałem się o nim przez przypadek... a to może być interesujące wydarzenie...
:roll:
[quote:d542c6530a="sisi"]chociaz w Poznaniu też nie mozna narzekać na brak spektakli... tylko warsztatów nie ma[/quote:d542c6530a]

oj... już nie narzekaj, że w Poznaniu nie ma warsztatów :!: Teraz będą te warsztaty w lato w Polskim Teatrze Tańca... trzeba tylko trochę poszukać... :roll:

: ndz cze 05, 2005 2:10 pm
autor: Kasia G
tak, jesli sie unteresujecie tańcem to trzeba sobie takie informacje wyszukiwać a nie czekac (niestety) na media (Wrrr). Choc akurat Ciało-umysł ma dobrą promocję - pisała o nim G.Wyborcza itd. Odbywa się w Warszawie co dwa lata (to tak na przyszłość). Ponadto polecam serwisy (np. wolnąstrefę)

: pn cze 06, 2005 6:50 pm
autor: Kasia G
O Ciałach Shashy Waltz pisze Roman Pawłowski w GW (no własnie, czemu o prodykcji tanecznej pisze spec od teatru???)

http://www.teatry.art.pl/!wydarzenia/miedzynarodowyftw_cialou/2005/cialana.htm

: wt cze 07, 2005 8:09 pm
autor: Kasia G
ktos jeszcze widział "Ciała" w TW? Jakie wrażenia, refleksje?