Strona 1 z 1
Udawanie baletnicy
: śr lip 24, 2013 3:44 pm
autor: myevergreen
Hej:) Od dawna ciekawi mnie, czy da się "udawać",że jest się baletnicą.... Najwspanialszą rzeczą dla mnie jest ich postawa, wyprostowane, a jednocześnie luzne plecy, i ta zwiewność... Czy da się coś takiego wypracować u osoby, która nie tańczy? Staram się na co dzień utrzymywać "baletową" w moim mniemaniu postawę, czyli staram się wydłużyć szyję, ściągać barki, wciągać brzuch w miejscu przepony i nie "wypinać tyłka" Ale nie wiem,czy tak to powinno wyglądać. I najważniejsze-co z rękami?... czy mają być sztywne, czy lużno opadać....Dziewczyny-Jednym słowem- jak wygląda postawa baletnicy, jaką wy macie po ćwiczeniach, gdy kończycie zajęcia, tak na co dzień? I czy sądzicie,że zwykła osoba może sobie taką wypracować? Czy możecie podać przykład jakiejś znanej osoby, która przypomina wam baletnice ze względu na postawę jej ciała?....:D
Ćwiczenia
: śr lip 24, 2013 4:16 pm
autor: myevergreen
I czy znacie jakieś ćwiczenia rozciągające górne partie ciała, głównie barki, które pomogą w utrzymaniu prostej, baletowej postawy?
: czw lip 25, 2013 4:47 pm
autor: Kasia G
nie wiem czy sie da, a szczególnie nie wiem po co :) Natomiast wiele razy mnie i moim koleżankom baletoankom zdarzyło się, ze ktos pytał nas czy jestesmy baletnicami, gdy np. długo rozmawiałysmy o balecie w pociagu - a żadna z nas nie jest ani tak szczupła, ani nie nosi "koczka", wszystkie juz tez raczej zbliżałybysmy się do wieku "emerytalnego" dla tancerek... ;)
: czw lis 28, 2013 11:54 pm
autor: marine
Myślę,że się da, chociarz po co ci to ?
: czw gru 19, 2013 12:44 pm
autor: Fakebook
Jest coś bardziej rozczarowującego niż dziewczyna która ma sylwetkę baletnicy, ale nie dotknie palców u stóp na wyprostowanych nogach?
: ndz sty 05, 2014 9:39 pm
autor: Midnight
Poprostu rób to co napisałaś! Po jakimś czasie wejdzie ci to w.krew.
: pt maja 23, 2014 12:09 pm
autor: wianka
No własnie pytanie: po co?? :D hehe nie rozumiem tego... myślę, że nie ma cech charakterystycznych baletnicy w codziennym zachowaniu :D