Taniec jazzowy powstał w drugiej połowie XIX w. Twórcami byli Murzyni amerykańscy. Elementy tego tańca wykształciły się w Afryce i przywędrowały do U.S.A razem z afrykańskimi niewolnikami.Istotą tańca jest izolacja czyli działanie ciała ludzkiego w różnych rytmach. Następnym pojęciem jest: kurczenie i rozciąganie.
To z mojej wiedzy na tyle.
Jeśli zapiszesz to jako jpg i powiększysz to myślę, że się doczytasz...
EDIT 1: Hmm... Albo i nie Ale postaram się jakiś inaczej Ci to zeskanować... tylko, że dopiero wieczorkiem. Może być?
EDIT 2: A jeśli mi na PW podasz mejla to chyba będzie najprościej
_________________ Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
Dzięki za wszelkie informacje! Potrzebuję nazwiska pierwszych tancerzy jazzowych, czy są dostępne jakieś książki na temat genezy tańca jazzowego w jęz.polskim?
Związek z tańcem: uczennica OSB
Wiek: 31 Posty: 94 Skąd: Tarnów-Bytom
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 7:16 pm
Od kilku lat w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej powstaje nowy kierunek i styl tańca, który można nazwać tańcem jazzowym. Jak łatwo się domyśleć, pochodzi on od dzisiejszych tańców towarzyskich (dansinowa kultura taneczna) tańczonych tylko przy muzyce jazzowej.
Jego afroamerykańskie pochodzenie świadczy, że pochodzi od murzynów amerykańskich. Technika tego tańca została opracowana na wzór tańców murzyńskich i nauczycielami tego tańca są głównie murzyni.
Charakterstyczną cechą jazzu jest improwizacja, która otwiera swobodne pole dla fantazji tanecznej. Każdy tańczący i każda para tańczy za każdym razem innaczej.
Główne motywy taneczne są dość ubogie. Ruch nie podlega tutaj zasadom estetyki poprzednich epok.Każdy z tańczących improwizuje swobodnie na temat kilku podstawowych kroków : suwanych i stąpanych, naturalnie stawianych stopach, wspinania się na palce i półpalce, opadania, przegięcia i pochylenia tułowia, wykonywania ćwierćobrotów, półobrotów i całych obrotów. Kierunki i rysunki dróg tanecznych nie są ważne, tańczący przesuwają się na wielkiej przestrzeni.
W jazzie główną uwagę zwraca się na trudne i skomplikowane rytmy muzyczne, którym muszą być posłuszne najmniejsze ruchy taneczne . Siłą jazzu jest to, że pozwala tak silnie przeżywać rytm.
Baletom jazzowym towarzyszy tlylko muzyka jazzowa. Opowiadają one o problemach młodzieży.
Sorki za błędy, pisałam z palca ;DDDDMam nadzieję, że się przyda
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach