www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
warsztaty Kraków
Autor Wiadomość
arsharter
Nowicjusz

Posty: 37
  Wysłany: Sro Lut 04, 2009 8:56 am   warsztaty Kraków

Warsztat taneczny.
Ze zwykłości w niezwykłość ku świadomości ciała
Improwizacja - Świadomość Ciała




Opis warsztatu:

Propozycja warsztatowa "Improwizacja - Świadomość Ciała" jest wynikiem 14 letniej pracy pedagogicznej Anny Godowskiej, jej poszukiwań i odkryć dotyczących twórczej pracy z ciałem. Zajęcia te mają na celu odkryć potencjał "niezwykłego" w tym co wydaje nam się zwykłe. Uczestnicy odbędą podróż w stronę pełniejszej świadomości ciała, poprzez wykorzystanie w pracy zarówno indywidualnych predyspozycji, umiejętności, jak i ograniczeń. Warsztat ten przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są poszukiwaniem i odkrywaniem nowych dla siebie przestrzeni tańca oraz nawiązywania głębszego kontaktu z własnym ciałem.
Ćwiczenia podczas warsztatu dotyczą następujących zagadnień:

* podświadomość - przestrzeń ukrytego twórcy
* czerpanie inspiracji do ruchu i tańca z otaczającej nas przestrzeni i przestrzeni własnego ciała
* poszukiwanie różnych jakości w obrębie tej samej kombinacji ruchu
* ćwiczenia oparte na ruchu transowym
* praca z ograniczeniami własnego ciała:
- ograniczenie jako potencjał
- wykorzystanie ograniczeń ciała (związanych np. z brakiem umiejętności z zakresu techniki tańca i pracy z ciałem) do budowania krótkich choreografii

Ćwiczenia wykonywane są indywidualnie, w parach i małych grupach.

Uczestnicy warsztatów powinni przynieść ze sobą wygodne ubranie do treningu składające się z przynajmniej dwóch warstw - bluzki z krótkim rękawem i ciepłej bluzy, koniecznie skarpetki.

Warsztat obejmuje 8 godzin zegarowych, max 15 osób w grupie.

Terminy zajęć:
sobota 21 lutego 2009 w godzinach 10.00-14.00
niedziela 22 lutego 2009 godzina 12.00-1600

Cena - 190 zł od osoby

Zajęcia prowadzi Anna Godowska.


Anna Godowska

Tancerka, choreograf, pedagog tańca współczesnego. Taniec jest dla niej wyjątkową formą ekspresji ludzkiej duchowości, a jednocześnie sposobem na jej zgłębianie. Pośród wielu doświadczeń artystycznych znajdują się projekty solowe, między innymi "Solo w dialogu - Solo im dialog" przygotowany na otwarcie Choreographisches Zentrum NRW w Essen (Niemcy); choreografie zespołowe tworzone w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Scena 96' (spektakle sceniczne i plenerowe); współpraca z artystami z innych dziedzin sztuki, w ramach której wyróżnić należy rozwijającą się współpracę z Katarzyną Kozyrą. W 2001 roku wraz ze scenarzystą i reżyserem Sławomirem Krawczyńskim oraz kompozytorem i muzykiem Dominikiem Strycharskim założyła Teatr Bretoncaffe. W latach 1998-2004 pedagog i choreograf w Studio Taneczno-Aktorskim działającym przy Szkole Baletowej w Warszawie. Twórca i kierownik projektu DCX upowszechniającego taniec współczesny, realizowanego od 2004-2006r. w Ośrodku Działań Twórczych w Warszawie. W latach 2003-2006 zorganizowała i poprowadziła dziewięć 10-cio dniowych autorskich warsztatów "Podświadomość a ciało" w Jagniątkowie (Jelenia Góra), które stały się podstawą do napisania pracy magisterskiej pt: "Taniec jako twórcza praca z ciałem w procesie indywiduacji" (UW 2006).
Rezydentka Centre national de la danse w Paryżu (wrzesień 2005 r.), uczestniczka Theorem Residency Project 2005 r. oraz Interdyscyplinary Dramaturgy Coaching w Zagrzebiu (org. Theorem). Stypendystka Mobile Academy 2006.Od 2005 roku jest stałą współpracowniczką Sławomira Krawczyńskiego przy realizacji projektu badawczo - artystycznego "Taniec Śniącego Ciała" jego autorstwa, a inspirowanego metodologią. Projekt ten realizowany jest przez Teatr Bretoncaffe we współpracy z Akademią Psychologii Zorientowanej na Proces.

Informacja i zgłoszenia: arsharter@arsharter.pl lub tel. 602 12 86 83

www.arsharter.pl
_________________
ARSHARTER
Siła Ludzkiego Talentu
www.arsharter.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9