www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagraniczne szkoly baletowe/szkoly tanca
Autor Wiadomość
Gość
Gość
Wysłany: Nie Kwi 17, 2005 4:44 pm   Zagraniczne szkoly baletowe/szkoly tanca

jeśli chodzi o wschód, to w Kijowie mozna studiować choreografię i taniec. Nie umiem dokladnie wypowiedziec nazwy tej uczelni, ale brzmi ona mniej wiecej jak "uczyłszcze choreograficzne" :P (podam adres jak znajde) To uczelnia państwowa i mozna sie postarac o stypendium. Moja byla nauczycielka baletu w ten wlasnie sposob dostala sie na te studia. Trzeba skontaktowac sie ze Zwiazkiem Ukraincow w Polsce i zasiegnac informacji. :D
..a ja też odwiedziłam ta uczelnie, bo mialam tam warsztaty tańca (chyba z 8 lat temu,sic!) i musze przyznac, ze to typowa "wschodnia", surowa szkoła :!:
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 9:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasieńka
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 2:56 pm   Northern School of Contemporary Dance

Jakie warunki trzeba spełniać żeby dostać się do Northern School of Contemporary Dance???
 
 
Ewuunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, fotograf?..
Wiek: 34
Posty: 252
Skąd: zza światów.....
Wysłany: Nie Maj 21, 2006 3:15 pm   

www.nscd.ac.uk, powinno działać.
_________________
STAR WARS
And may the Force be with you.
 
 
 
Dark Angel
Nowicjusz


Posty: 12
Skąd: Broadway:))
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 1:52 pm   Szkoła musicalowa w Hamburgu

Mam takie małe pytanie, myślę, ze znajde tu na nie odpowiedź. Chodzi o szkołę, która jest w Hamburgu, jest to szkoła musicalowa. Czy ktoś z was moze ma jakies informacje na ten temat? Interesują mnie wszystkie informacje na ten temat, z góry dziekuję!:* :)
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 2:29 pm   

spis szkół musicalowych w niemczech:
http://neu.musical-links.de/ausbildung.html
szkoły o które prawdopodobnie ci chodzi:
http://www.stageschool.de/
http://www.stageart-musical.de/
inna szkoła tańca w hamburgu:
http://www.tanz-in-hamburg.de/

prponuję zacząć od google....
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 1:36 pm   Ballettschule Hamburg Ballett

standartowo - co o niej sądzicie, jak wyglądają lekcje/występy w praktyce (może ktoś widział), czy warto się starać o przyjęcie.
link -> http://www.hamburgballett.de/e/schule.htm

a przy okazji, czy brał już ktoś (albo poprostu wie jak to jest) udział w audycji "interaktywnej", tzn. nagrywasz się na kasetę i wysyłasz razem z cv i innymi potrzebnymi papierzyskami. wiem że unesco zapewnia dofinansowanie i w pewnym sesnie pomaga w dostaniu się do paru wybranych szkół baletowych na świecie w tym do hamburga, dlatego bardzo mnie to interesuje.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Cze 02, 2006 7:13 pm   

swego czasu pytałam sie o te szkołe jej absolwentki ktora bywala na forum i ogolnie dowiedzialam sie ze szkola biorac pod uwage inne zachodnie nie jest na najwyzszym poziomie chyba ze komus zalezy na Neumeierze...dowiedzialam sie m.in. ze np kazda klasa ma tego samego nauczyciela(przedmioty zawodowe) co raczej przemawia na jej niekorzysc... :roll:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Cze 03, 2006 3:54 pm   

'm.in.', to znaczy mogłabyś powiedzieć coś więcej?
czytałam że klasyki w klasach zaawansowanych uczy sam Neumeier :D
i co rozumiesz przez "nie na najwyższym poziomie"? czy to znaczy że łatwo się dostać? :lol:
każda informacja na ten temat jest dla mnie bardzo cenna.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 7:09 pm   studia taneczne za granica - UK

Heyka.
Wlasnie zauwazylam ze kilka osob poruszylo ten temat na forum.
Tak sie akurat sklada ze ja jutro rozpoczynam studia taneczne w Performance Academy w Newcastle College w Wielkiej Brytanii :lol:
Mam rowniez troche doswiadczen w tzw dostawaniu sie na studia taneczne tutaj bo cale lato nic innego nie robilam tylko wlasnie probowalam sie dostac na studia taneczne w UK.
Generalnie powiem - nie jest wcale trudo sie dostac na taka uczelnie tutaj. Zywym przykladem jestem wlasnie ja ktora nie ukonczyla zadnej szkoly baletowej w Polsce a jedynie chodzila na wieczorne zajecia baletowe do studia taneczno aktorskiego mieszczacego sie przy szkole baletowej w Warszawie.

Pozdrawiam serdecznie
Karolina
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sro Gru 01, 2010 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:51 pm   

a na czym polegała rekrutacja??
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 7:59 pm   

Rekrutacja zalezy od miejsca ale generalnie przesluchanie polega na tym, ze trzeba wziac udzial w lekcji baletu, lekcji wspolczesnego oraz zatanczyc 2 minutowe solo. Do tego dochodzi jeszcze rozmowa kwalifickacyjna i dodatkowo w Newcastle College wymagali ode mnie zdania testu z angielskiego.
A jezeli chodzi o studia baletowe to goraco polecam 3 letnie studia Ballet Education prowadzone przez Royal Academy of Dance w Londynie.


Karolina
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 9:20 pm   

jakie wymagania trzeba spełnić by dostać się do szkoły RAD (dorośli)?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 10:07 pm   

Wszystko jest na stronach
http://education.rad.org.uk/
http://www.rad.org.uk
 
 
Julia-Tancerka
Gość
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 8:23 pm   The Royal Ballet School

Ej co myślice na temat The Royal Ballet School... - dobra to szkoła??? ogólem wszystkie wiadomości na temat tej szkoły proszę...

Sprawdzałam na tej str:
http://www.royal-ballet-school.org.uk/

(Ale moj angielski jest beznadzejny - bardziej wole niemiecki :oops: )


Z góry THX...
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 10:31 pm   

No pewnie, że dobra!! Przecież to jedna z lepszych szkół na świecie!!!
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 8:57 am   

Wiecie jaki "styl" jest w niej nauczany - francuski czy rosyjski?
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 4:04 pm   

myślę że...

*błyszczy wiedzą*

stylem angielskim :P a mianowicie połączeniem Imperial Classical Ballet - rdzennej szkoły angielskiej - bodajże głównie z Imperial Society of Teachers of Dancing (I.S.T.D. - dobrze napisałam?) która opiera się metodzie Cecchettiego - więc szkoła włoska.
EDIT:
ewentualnie opiera się na RAD [Royal Academy of Dance], ale to już inna bajka... szkoła ta została założona przez 5 tancerzy pochodzących z 5 różnych państw [Dania, Rosja, Anglia, Francja i Włochy] z takim szóstym, przewodniczącym na czele. pomieszanie z poplątaniem wszystkiego.

czyli ani w zupełności szkoła francuska, ani w zupełności szkoła rosyjska, Aggo :twisted:

jeżeli się mylę to mnie poprawcie
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Sro Lis 22, 2006 4:42 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 4:30 pm   

No tak, zapomnialam ze jest jeszcze wloska..
Dziekuje za wyjasnienie :D .

Tak na marginesie czy wiecie czy ktores z uczelini, szkol zagranicznych (glownie chodzi mi o zachodnie) specjalizuja sie w nauce szkoly rosyjskiej? Czy gdzies poza granicami Rosji (oczywiscie oprocz Polski) mozna sie z tym spotkac?
 
 
 
Soprana 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
amator, miłośnik
Posty: 100
Skąd: śląsk
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 7:48 pm   

Odświeżam nieco temat!

W Londynie z tego co słyszałam są przynajmniej 3 uczelnie taneczne, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że mówiono mi, że bez wyraźnych ograniczeń wiekowych. Miałam ostatnio zajęcia z kobietką pod trzydzieche, która zaczęła się tam uczyć z 19latkami :D Wystarczyła duża sprawność fizyczna, dryg i test z angielskiego. No podobno w UK są duże mozliwości po tego typu szkołach od tancerzy współczesnych czy musicalowych do nauczycieli i dietetyków. Ciekawa sprawa, więc gdyby ktoś przypadkiem natrafił na jakies wieści w internecie to prosze o linki :)
 
 
@lex
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 3:11 pm   Performance Academy w Newcastle College

a czy ta uczelnia Performance Academy w Newcastle College w Wielkiej Brytanii jest prywatna czy państwowa? Nie orientuję się zbyt dobrze, ale chciałabym zacząć w przyszłości studia na lepszej uczelni za granicą, no a chodzi mi o koszty, bo wiecie, trzeba zobaczyć, czy to w ogóle realne :D
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 6:36 pm   

Performance Academy w Newcastle College jest uczelnia calkowicie panstwowa. A my jako obywatele unii europejskiej mozemy starac sie o dofinansowanie takich studiow od rzadu angielskiego.
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 10:56 am   studia choreograficzne w Pradze

Mam pytanie, wczoraj rozmawialam z kolezanka ktora opowiadziala mi o swojej znajmej, ktora w tym roku stara sie dostac na studia choreograficzne w Pradze - Czechy. Nigdzie jednak nie moge znalezc inforamcji o takiej szkole.
Czy slyszeliscie cos na ten temat, moze macie jakies inforamcje?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 3:31 pm   

Znalazłam w sieci stronę Academy of Performing Arts w Pradze. Być może to jest uczelnia, o którą Ci chodzi. Jeden z trzech wydziałów(?) to Music Faculty, gdy pobierzesz z tej strony broszurę "Organization and its forms of study" to znajdziesz wymagania egzaminacyjne na choreografię w tej szkole (str.23), są to 3-letnie, dzienne studia licencjackie - o ile dobrze zrozumiałam we wciąż obcym mi języku :wink:
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 9:36 pm   

Bardzo, bardzo, bardzo poszukuje szkol baletowych, glownie w Austrii. Moze tez byc Szwajcaria, Włochy.
Jesli ktos znajdzie jakas strone internetowa, lub ma jakies namiary bardzo prosze o informacje.

Ma to dla mnie duze znaczenie.
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 6:32 am   

Może ta stronka trochę Ci pomoże. W prawym górnym rogu wybierasz kraj i wyskakuje lista szkół. Na pewno to nie wszystkie, ale zawsze to już jakiś punkt wyjścia...
Dancers library
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 41