www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CIAŁO_UMYSŁ międzynarodowy festiwal tańca współczesnego
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 10:49 am   CIAŁO_UMYSŁ międzynarodowy festiwal tańca współczesnego

Wczoraj festiwal zainaugurowany został spektaklem CIAŁA Sash'y Waltz. Bardzo interesują mnie opinie innych na temat tego przedstawienia (własnego stanowiska na razie nie chcę ujawniać).
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 11:15 am   

"własnego stanowiska na razie nie chcę ujawniać"

alez dlaczego?

Mnie Ciała całkiem przypadły do gustu, choć stoję na stanowisku że tzw. taniec współczesny w takim wydaniu z TAŃCEM ma coraz mniej wspólnego. Sa to raczej działania para-teatralne z użyciem ruchu, tańca i gestu, ale równiez w równym stopniu słowa, technik wizualnych czy sztuk pieknych. Podobało mi sie w Ciałach, że przesłanie spektaklu było ani za mocno zaakcentowane, ani tez zupełnie niezrozumiałe. Parę doskonałych pomysłów w zabawie przestrzenią,konwencją i ciałem własnie, pare rzeczy wstrząsajacych, ale i parę przeszarżowanych (moze specjalnie). Znakomita technika tancerzy Shashy Waltz - niesamowita umiejętnośc upadania, contact improvisation itd. W sumie myslałam ze widowisko mnie znudzi, jak wiele innych spektakli niemieckich twórców awangardowych czy offowych, a tu Ciała sprawiły mi przyjemną niespodziankę. Fajnie było zobaczyć to na żywo. To było bardzo ciekawe, podobnie jak spotkanie z choreografką po spektaklu.
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 12:47 pm   

hmmm a co to za festiwal? nie slyszałam o nim :> gdzie jest, co proponuje? aż się dziwię ze go przegapiłam!
:D
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 1:21 pm   

Informacje o festiwalu na tej stronie:

http://www.cialo-umysl.home.pl/
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 1:27 pm   

super, szkoda, że wcześniej nie było nic wiadomo o tym przedsięwzięciu :(

ech ta promocja
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 1:34 pm   

nooo... tylko czemu tak daleko? :( taki wyjazd to odrazu kilkaset zł... chociaz w Poznaniu też nie mozna narzekać na brak spektakli... tylko warsztatów nie ma
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 2:01 pm   

sfra napisał/a:

ech ta promocja


no właśnie... z tą promocją festiwali to bywa różnie... ja dowiedziałem się o nim przez przypadek... a to może być interesujące wydarzenie...
:roll:
sisi napisał/a:
chociaz w Poznaniu też nie mozna narzekać na brak spektakli... tylko warsztatów nie ma


oj... już nie narzekaj, że w Poznaniu nie ma warsztatów :!: Teraz będą te warsztaty w lato w Polskim Teatrze Tańca... trzeba tylko trochę poszukać... :roll:
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 4:10 pm   

tak, jesli sie unteresujecie tańcem to trzeba sobie takie informacje wyszukiwać a nie czekac (niestety) na media (Wrrr). Choc akurat Ciało-umysł ma dobrą promocję - pisała o nim G.Wyborcza itd. Odbywa się w Warszawie co dwa lata (to tak na przyszłość). Ponadto polecam serwisy (np. wolnąstrefę)
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 8:50 pm   

O Ciałach Shashy Waltz pisze Roman Pawłowski w GW (no własnie, czemu o prodykcji tanecznej pisze spec od teatru???)

http://www.teatry.art.pl/!wydarzenia/miedzynarodowyftw_cialou/2005/cialana.htm
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 10:09 pm   

ktos jeszcze widział "Ciała" w TW? Jakie wrażenia, refleksje?
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 3:34 pm   

Spektakl miał moim zdaniem zalety, ale całkiem sporo elementów mi się nie podobało. Zasadniczo zachwiana była proporcja pomiędzy czasem a pomysłem - pojawiło się wiele elementów bardzo ciekawych, ale stawały się one zwyczajnie nudne i nużące (np. scena opadających ciał - w pewnym momenicie zaczęłam się zastanawiac czy kiedykolwiek się ona skończy; podobnie scena ostatnia). W sumie teraz, próbując sobie przypomnieć spektakl, dochodzę do wniosku (proszę nie bić), że przypominał on nieco obrady sejmu.
 
 
emcia
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 1:24 pm   

może tak - spektakl jako ogół - super, technika - super, strojie - ekhm... nieco szokujące =) szczególnie nadzy tancerze. podobało mi się kilka rzeczy - zjazd na nartach po pionowej ścianie, łapanie się z skórę (nie wiem jak to zrobili z tą chudą tancerką!) ci ludzie za szybą, wylewanie wody i tależe udajace kręgosłup. Moje wrażenia są rózne, tak jak moich koleżanek, ale ogólnie rzecz biorąc - było warto.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 12:08 am   

Niestety Sashy Waltz nie widziałam, udało mi się tylko zobaczyć trochę zdjęć z ich spektaklu - świetne... Szczególnie to z długimi własami. Naprawdę niesamowite pomysły.

Oprócz tego widziałam wszystkie spektakle w ramach body_mind, oprócz 'Two Fish', czy jakoś tak.
Bardzo podobał mi się spektakl Gilles Jobin 'Steak House', i 'Jak to widzi królik' (zwłaszcza, gdy się dostanie Milky Way'a...).

Btw, dziwią mnie niektóre opinie, że coś się komuś 'dłużyło', etc. Przecież w sztuce niekoniecznie musi chodzić o to, żeby non stop się coś zmieniało. Mówię tutaj oczywiście o sytuacjach, kiedy taka monotonia jest celowa i zamierzona.

Na koniec dodam tylko, że nie jestem Susanne Linke :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 7:53 pm   

Przypadkiem zajrzałam ostatnio na stronę ImPulsTanz, i okazało sie, że w dziale 'video' jest krótki filmik ze spektaklu, który mozna było ogladać w ramach tegorocznego body_mind. Bezpośredni adres do fragmentów: http://www.impulstanz.com...a/videogallery/, dokładnie bedzie to ten pierwszy od góry (Cie. 7273, "La vision du lapin" - "Jak to widzi królik"). Tylko szkoda, że oddaje zaledwie jedną malutką cząstkę tego, co można było zobaczyć na żywo.

Kilka fragmentów niżej jest również ciekawy fragment - balet Opery Paryskiej w chor. Jérôme'a Bela ("Véronique Doisneau"), a więc choreografa, który również był obecny na festiwalu, co prawda z innym spektaklem/ wykładem. Ale nawet ten króciutki fragment wystarczy, aby powiedzieć "oto cały Bel" ;) , gdyż doskonale oddaje kierunek jego twórczych poszukiwań i daje oglad tego, co wyprawia z tancerzami na scenie (i niekoniecznie jest to taniec) 8)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 8:24 pm   

Joanna napisał/a:
"La vision du lapin" - "Jak to widzi królik"


no i znowu schodzimy na króliki... :D
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 9:53 pm   

"La vision du lapin" była rzeczywiście królicza...

Zaś "Véronique Doisneau" przypominała bardziej minipokaz taneczny dla obcokrajowców (tancerka była pierwszą tak powolnie mówiącą Francuzką jaką w życiu słyszałem).
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 10:12 pm   

sfra napisał/a:
Zaś "Véronique Doisneau" przypominała bardziej minipokaz taneczny dla obcokrajowców (tancerka była pierwszą tak powolnie mówiącą Francuzką jaką w życiu słyszałem).


Hmm, ciekawy wniosek, może nie do końca o to chodzi, ale jesteś blisko ;) A skoro tu jesteś, mógłbys od razu przetłumaczyc to, co ona mówi? Bo ja to na razie zgaduję, wyłapujac co 5 słowo... Proooszę :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 3:09 pm   

Joanna napisał/a:
Przypadkiem zajrzałam ostatnio na stronę ImPulsTanz


a swoja droga, byl ktos z Was kiedys na ImPulsTanz??
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 8:50 pm   

Joanna napisał/a:

A skoro tu jesteś, mógłbys od razu przetłumaczyc to, co ona mówi? Bo ja to na razie zgaduję, wyłapujac co 5 słowo... Proooszę :)


Nazywam się Veronique Doisneau. Jestem mężatką i mam 2 dzieci. Uwielbiałam tańczyć dzieła Petipy, Balanchine'a, Nurejewa i Robinsa. Zaś to, czego najbardziej nie lubiłam interpretowac to, to dzieła Bejarta i Petita. Zaprezentuję wam kawałek choreografii POINTS IN SPACE.

Terre d'une amie discale a l'age de 20 ans. Il a fallu m'enlever tous les disc malades (ten fragment jest do konca niejasny dla mnie, wiec na razie go zostawiam w oryginale). Musiałam zaprzestać tańczyć. Ale moim marzeniem było zatańczyć Giselle. Lubię słyszeć publicznośc i się jej kłaniać na przykład tak (brawa).
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 8:57 pm   

A czy nie chodzi o chore dyski w kręgosłupie?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 10:01 pm   

Tak mi sie tez wydaje z logicznego punktu widzenia. Ale cos dziwnie to powiedziala. Jeszcze sprawdze, gdyz nie chce wprowadzac w blad.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pon Sie 15, 2005 8:02 pm   

Jeżeli to dla was istotne i rozjasni bardziej tamto zdanie to znalazłam w czasopiśmie "Danser"z pażdziernika 2004 w wywiadzie z Jerome Belem i Veronique Doisneau taką wypowiedz [...] j'avais une malformation discale de naissance [...] un jour, le dos a casse. Miałam wrodzone wadliwe ukształtowanie dysków, pewnego dnia moje plecy "pękły''.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 1:39 pm   

Dziękuje Joanno, w taki razie nasze przypuszczenia się zgadzały.
Oto co mówi tancerka:

Nazywam się Veronique Doisneau. Jestem mężatką i mam 2 dzieci. Uwielbiałam tańczyć dzieła Petipy, Balanchine'a, Nurejewa i Robinsa. Zaś to, czego najbardziej nie lubiłam interpretowac to, to dzieła Bejarta i Petita. Zaprezentuję wam kawałek choreografii POINTS IN SPACE.

Zostałam zmożona chorobą kręgosłupa. Trzeba było mi wyciąc wszystkie chore dyski. Musiałam zaprzestać tańczyć. Ale moim marzeniem było zatańczyć Giselle. Lubię słyszeć publicznośc i się jej kłaniać na przykład tak (brawa).
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 10:46 am   

jutro w sobotę 10 lutego o godzinie 10.45 na kanale mezzo można zobaczyć wyżej omawiany spektal czyl "Veronique Doisneau" J. Bela
polecam, bardzo mi sie podobał, i jest dobrą ilustracją do dyskusji o ruch w tańcu współczesnym.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 8:07 pm   

tegoroczna edycja festiwalu
http://www.e-teatr.pl/pl/festiwale/902,edycja.html
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 37