www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kursy instruktorskie
Autor Wiadomość
green
Adept Baletu

Posty: 52
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 10:09 pm   kursy instruktorskie

Hej! czy ktos z was jest na jakims kursie instruktorskim tanca wspolczesnego? bo ja tak, juz na 2gim roku i mam poczucie ze trace czas i pieniadze i wacham sie czy nie zrezygnowac( juz bardzo duzo ludzi odeszlo z kursu z powodu slabego poziomu)...czy macie podobne zdanie?
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 10:12 pm   

na jednych z warsztatow spotkałam 2 dziewczyny, które były w połowie takiego kursu... niby były zadowolone, ale ja nie wiem kto je wpuścił na ten kurs, bo wprawdzie nie były złe, ale nie az tak dobre zeby uczyć...

jednej z nich musiałam pokazywać jak się robi poprawny swing(!)

ale nie sugerujcie się tym, bo moze to tylko przypadek
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
green
Adept Baletu

Posty: 52
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 10:23 pm   

To nie przypadek, tak wlasnie sie dzieje, bo ludzie ktorym zalezy na tym zeby czegos sie nauczyc uciekaja stamtad bo w tym czasie i za te pieniadze mozna zyskac o wiele wiecej na warsztatach...i na kursach zostaja tzw.
'' ludzie z ulicy'' :) bo dobrzy nie chca sie tam marnowac, ale z drugiej strony to jest jedyny papier jaki mozna uzyskac w tym kraju...
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 10:24 pm   

a jak wygląda taki kurs, ile trwa i ile kosztuje?
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
green
Adept Baletu

Posty: 52
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 10:42 pm   

Trwa 2lata, raz w miesiacu 3dni(pt.sob.niedz.)- 200zl.niektore przedmioty sa fajne np. super jest klasyka, zajecia z Jurewiczem.teoria jest na bardzo niskim poziomie( ja wlasciwie na to nie chodze bo nie ma po co), wspolczesnego nie ma prawie wogole, jest za to towarzyski. disco, jazz, ludowy...
 
 
Nikija
Nowicjusz


Posty: 24
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 3:47 pm   

A gdzie odbywaja sie takie kursy instruktorskie? :shock: Czy sa jakies egzaminy wstepne? No i z czego i u kogo zdaje sie przedmioty w czasie trwania tego studium? Green, pisalas, ze to kurs dla instruktorow tanca wspolczesnego, czy zatem ludzie, ktorzy biora w tym udzial maja (niektorzy przynajmniej) jakies doswiadczenia w prowadzeniu swoich zespolow? Podaj prosze jakies informacje na ten temat. Z gory dziekuje.
 
 
 
green
Adept Baletu

Posty: 52
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 4:47 pm   

Nie wiem o innych kursach, ale w warszawie odbywaja sie w mazowieckim centrum kultury i sztuki, wiem ze sa tez w krakowie, lodzi, kaliszu. Jest rozmowa wstepna i trzeba tez tam cos zatanczyc, ale ogolnie latwa. Czesc ludzi ma doswiadczenie w prowadzeniu zespolow i grup, ale wiekszosc to tacy ktorzy do tej pory tanczyli, a teraz chca poszerzyc umiejetnosci, zeby samemu cos prowadzic.Przedmiotow jest bardzo duzo ( moim zdaniem polowa jest bezuzyteczna)i kazdy zalicza sie kiedy sie konczy(tj.po ukonczeniu odpowiedniej liczby godzin), a przedmioty, ktore sa 2letnie(np. wspolczesny, jazz, klasyka)pod koniec roku. Wiekszosc zajec oprocz techniki uczy tez metodyki nauczania tego stylu.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 5:25 pm   

ja znam dwie dziewczyny, które są na kursie jazzowym w MCKiS... zajęcia mają od początku tego roku szkolnego, a nie umieją prawie nic... taniec jazzowy to dla nich póki co czysta abstrakcja... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 4:33 pm   

Ja jestem na takim kursie w Krakowie. NAsz kurs trwa dwa lata i mamy w tym czasie 6 zjazdów które trwają 6 dni. Przez te 6 dni mamy zajecia od rana do wierczora. Tak w zasadzie ten kurs to bardzo dobra sprawa tylko mam wrażenie ze przyjmują tak każdego kto sie tylko zgłosi...
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 4:56 pm   

z zajęciami to różnie jest... niektórzy mają częściej zjazdy i mniej zajęć, inni odwrotnie...

no to masz raczej dobre wrażenie z tym przymowaniem, baletmistrzu z krakowa... :) a na jakim kursie jesteś? jazzowym?
choć - niestety - taki kurs to jedyna szansa na uzyskanie jakiegokolwiek "papierka"...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 1:47 pm   

To jest kurs Instruktorski o specjalizacji taniec wspołczesny...
 
 
 
green
Adept Baletu

Posty: 52
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Sty 29, 2006 1:52 pm   

No właśnie, niby to jedyna szansa na zdobycie tzw. ''papierka'' ale z drugiej strony ten papierek coraz mniej sie w naszym kraju liczy...wiekszosc ludzi uczacych wspolczesnego ksztalci sie za granica, albo na wlasna reke i tak potem ich umiejetnosci weryfikuje zycie i praca, a o to czy ma skonczony jakis kurs nikt nie pyta...na moim kursie z 30 os. zostalo 15, reszta stwierdzila ze papierka nie potrzebuje :?
 
 
dorotaholownia
Nowicjusz

Posty: 47
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 02, 2006 1:28 pm   

ze swojej strony, uważam że wile można nauczyć się na warsztatch i prosić organizatorów o potwierdznie uczestnictwa (jakiś kwitek). sama tak robię i uzbireało mi się sporo. natomiast doświadczenie jest ogromne. teraz sama organizuę warsztaty więc zapraszam do Gdańska na Tomka Wygodę. Pozdrawiam Dorota
 
 
soleil
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 9:38 pm   

witam !
a moglibyscie podac jakies adresy na wawe bo bylabym zainteresowana ?

pozdrowionka
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 10:34 pm   

W Wawie z tego co kojarzę, to takie kursy są na Elektoralnej, o nabór trzeba się już dowiadywać indywidualnie. Chyba jest co dwa lata, ale kiedyś było tak, że się w końcu nie odbył, i miał być kilka miesięcy później czy coś. Zresztą nie wiem dokładnie, najlepiej tam zadzwonić :)
Na Elektoralnej jest Mazowieckie Centrum Kultury.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 10:48 pm   

http://www.mckis.waw.pl/i...edu=ok&id=10#f3

kontakt : p.Norbert Późniewski npozniewski@wp.pl

pozdrawiam
m.
 
 
soleil
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 5:42 pm   

dzieki za linki na pewno sie zgłosze :)

i tylko w tym jednym osrodku sa?
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sob Cze 17, 2006 10:05 pm   

w Warszawie, tylko w MCKiS. Nowa edycja kursu rozpocznie się prawdopodobnie w październiku 2007. Kurs trwa dwa lata, kończy się egzaminem państwowym i daje wykształcenie wyższe zawodowe (coś jak szkoła pomaturalna ;) )

kursy są też organizowane w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie, a także rzadziej w innych osrodkach.

edit: ależ znalazłam stronkę: http://www.nck.pl/?ikk/kursy ;)

przedmioty wykładane na kursie instruktorskim tańca współczesnego: http://www.nck.krakow.pl/...wspolczesny.htm

pozdrawiam
m.
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 12:11 pm   

A ktos ma zamiar sie wybrac?????Ja wlasnie chce zlozyc papiery w tym roku;)))ale caly czas sie wacha czy isc tam czy tez nie..chociaz wiadomo ze nic nie trace;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 1:08 pm   

w tym roku? na taniec współczesny i jazzowy? bo o ile się orientuję, w tym roku (tzn od pazdziernika) będą zapisy tylko na jazz..

pozdrawiam
m.
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 2:17 pm   

bo o ile się orientuję, w tym roku (tzn od pazdziernika) będą zapisy tylko na jazz..
Naprawde??a ja chciałam złożyc na taniec ludowqy bo z tego co wiem to taka specjalność tez istnieje;)No ale w takim razie bede musiala chyba zawitac tam i sie co nieco dowiedziec!dzieki za info;)
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 2:46 pm   

oczywiście że jest taniec ludowy!

jeden kurs, na którym uczy sie mój partner, właśnie jest w trakcie, następna edycja rozpocznie się w październiku 2007. Nabór jest co dwa lata, bo właśnie dwa lata trwa kurs.

jeśli się zdecydujesz za rok , będziemy razem 8) jakbyś miała jakieś pytania, PW ;)

pozdrawiam
m.
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 3:58 pm   

a dlaczego jest co dwa lata ???tylko kurs ludowy jest co dwa lata czy jak to jest????przeciez chyba co roku przyjmuja ludzi hmmm
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 4:39 pm   

Nie, na wszystko przyjmują co 2 lata. Chyba że w międzyczasie wykruszą się ludzie czy coś, i robią dodatkowy nabór, to wtedy różnie.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 4:47 pm   

niemozliwe...moja kolezanka teraz konczyla 2 rok a inne moje 2 kolezanki koncza 1 wiec nie mozliwe ze co 2 lata;/hmmm cos tu jest nie tak ..musze isc i sie tam dowiedziec dokladnie..
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 36